BIO
Ukończyła cykl szkoleń z zakresu psychotraumatologii dziecięcej (ponad 200 godzin) w National Child Traumatic Stress Network (organizacji akredytowanej przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne, APA). Ukończyła również kurs Racjonalnej Terapii Zachowania.
Posiada kilkuletnie doświadczenie kliniczne i nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.
W ciągu ostatnich lat związana była z Hospicjum dla Dzieci, gdzie pracowała z małymi pacjentami i ich rodzinami. Aktualnie pracuje w Hospicjum dla Dorosłych, gdzie prowadzi terapię psychologiczną, zajęcia psychoedukacyjne i terapię uzależnień oraz w PCK w Krakowie , gdzie pracuje z dziećmi i dorosłymi z zaburzeniami OUN.
Jako psycholog prowadzi konsultacje, poradnictwo i terapię psychologiczną. Pracuję z osobami zarówno dorosłymi, jak i dziećmi w zakresie poprawy ich funkcjonowania poznawczo-emocjonalnego, w sytuacji doświadczenia sytuacji stresowej, kryzysowej lub traumatycznej oraz różnych trudności życiowych, zaburzeń nastroju (smutek, przygnębienie), lęku, niepokoju, silnego stresu, trudności w związku z chorobą somatyczną czy w relacjach z innymi osobami. Prowadzi terapię par i rodzin. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową osób dorosłych i młodzieży uzależnionych i współuzależnionych oraz pacjentów DDA.
Jako psychoonkolog pracuje z osobami zmagającymi się z chorobą nowotworową – od momentu postawienia diagnozy przez wszystkie etapy leczenia. Wspiera także bliskich i opiekunów osób chorujących oraz osoby w żałobie po stracie bliskich.
PROGRAM TERAPII
Zindywidualizowany program terapii (w zależności od potrzeb pacjenta i wskazań medycznych), który umożliwia wyjście z uzależnienia oraz poradzenia sobie ze współistniejącymi problemami i zaburzeniami psychicznymi, oparty na dążeniu nie jedynie do utrzymywania abstynencji, ale przede wszystkim do poprawy jego funkcjonowania psychospołecznego oraz wzbudzanie prozdrowotnej postawy życiowej, nastawionej na troskę o siebie i relacje z innymi. Ze względu na to, że uzależnienie jest zaburzeniem zagrożonym nawrotami, terapia przebiega również na głębszych poziomach pomagających pacjentowi zrozumieć swój stan emocjonalny oraz schematy reagowania i zachowania, które mogą podtrzymywać uzależnienie.
Konsultacje indywidualne:
Praca się nad ustabilizowaniem abstynencji lub znacznym ograniczeniem oraz wypracowaniem sposobów radzenia sobie z głodem substancji uzależniającej i emocjami powodującymi powrót do uzależnienia. Wzmacnianie motywacji do wprowadzania zmian w aktualnym funkcjonowaniu. Terapia zaburzeń (np. bezsenności, depresji, nerwic, lęków).W kolejnych etapach terapii – praca nad problemami osobistymi, zgodnie z wcześniej uzgodnioną strategią.
Możliwość zapoznania się z problematyką uzależnienia, psychoedukacja i terapia motywująca. Rozmowa na temat uzależnienia, wzajemne wsparcie uczestników pomocne w wychodzeniu z uzależnienia, wzmacnianie skuteczności w zmianie nawyków.
Spotkania ukierunkowane na poprawę komunikacji w parze, naukę konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, wzmocnieniem pozytywnej emocjonalności w parze.