iphone
Prowadząca/y:
Paula Tofil

Terapia uzależnień

Psycholog, psychoterapeuta uzależnień w trakcie certyfikacji, coach i trener grupowy. Zafascynowana trzecią falą nurtu poznawczo – behawioralnego, w tym DBT (terapią dialektyczno – behawioralną), ACT (terapią akceptacji i zaangażowania) i mindfulness.

O mnie

Przede wszystkim jestem człowiekiem – dlatego rozumiem, że każdy z nas może mieć słabości, przeżywać trudne chwile i w tym wszystkim próbować jeszcze odnaleźć swoje miejsce. Wiedzę, którą zdobyłam na studiach i w trakcie szkoleń staram się wykorzystywać nie tylko w gabinecie, ale też na co dzień.

W ramach hobby zajmuję się naukową stroną psychologii – w wolnym czasie piszę artykuły, zajmuję się psychoedukacją, a moje życie to ciągłe poszukiwanie wiedzy. W swojej praktyce stawiam na współpracę – razem poszukamy sposobów na to, byś mógł poradzić sobie ze swoimi trudnościami i głębiej poznać swoje emocje, zachowania i przekonania.

Na co dzień, oprócz prowadzenia terapii uzależnień w nurcie redukcji szkód i dialogu motywującego, pracuję z osobami doświadczonymi m.in. traumą, depresją, żałobą, OCD i zaburzeniami osobowości.

Wykształcenie

Studia psychologiczne o profilu klinicznym na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II

Specjalistyczne Szkolenie w Dziedzinie Terapii i Rehabilitacji Uzależnienia od Narkotyków realizowane w Instytucie Psychoprofilaktyki i Psychoterapii Natanaelum

Szkolenie: “Pomoc terapeutyczna dla osób z doświadczeniem traumy” realizowane w Instytucie Psychoprofilaktyki i Psychoterapii Natanaelum

Szkolenie: “Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych” realizowane w Instytucie Psychoprofilaktyki i Psychoterapii Natanaelum

Odbyte kursy

 • Kurs z zakresu coachingu realizowany w ramach projektu "Aktywny Student - Aktywny Absolwent" (nr VCC: SC-01-2434-001-031805)

 • Kurs z zakresu treningu grupowego realizowany przez Szkołę Trenerów Progress (nr VCC: SC-04-000374-001-035768)

Pomoc, jaką uzyskasz ode mnie podczas sesji indywidualnych:

 • 1

  Psychoterapia uzależnień:

  Podczas terapii popracujemy nad tym, byś mógł lepiej identyfikować bodźce, które popychają Cię do działania w taki, a nie inny sposób. Wspólnie poszukamy sygnałów, ostrzegających Cię przed nawrotem - dowiesz się jak mu zapobiegać i co zrobić, gdy dojdzie do "wpadki". Razem zastanowimy się nad sposobami radzenia sobie z doświadczanymi przez Ciebie trudnościami.

 • 2

  Konsultacje psychologiczne:

  Dowiesz się, w jaki sposób możesz poznać siebie trochę lepiej - zrozumieć swoje emocje, zachowania i przekonania oraz ich związek z sytuacjami, których na co dzień doświadczasz. W trakcie konsultacji skoncentrujemy się na konkretnym problemie i sposobach jego rozwiązania.

 • 3

  Wsparcie w kryzysie:

  Otrzymasz pomoc konieczną do tego, byś mógł poradzić sobie z towarzyszącymi Ci intensywnymi emocjami w bezpiecznej atmosferze - dowiesz się, jakie kroki należy podjąć w trudnej dla Ciebie sytuacji.

Podstawy mojej pracy

 • Bezpieczna atmosfera.

  Bo choć dzieli nas ekran, na sesjach często mówi się o tym, co trudne i prywatne – dlatego moja praca podlega nie tylko zasadom etyki zawodowej; pracuję w oparciu o kontrakt – naszą wspólną umowę, która pozwala nam na współpracę bez obaw o niedomówienia.

 • Etyka zawodu psychologa.

  W kodeksie widnieje taki zapis: "naczelną wartością jest dobro drugiego człowieka". Dlatego z szacunku do Ciebie jasno przedstawiam swoje kompetencje - jeśli uznam, że nie mam wystarczającej wiedzy w danym zakresie, zostaniesz o tym szczerze poinformowany. Nie zostawię Cię jednak samemu sobie - razem poszukamy miejsca i osób, które będą mogły Ci udzielić pomocy.

 • Praca na naukowo potwierdzonych metodach.

  Wierzę w to, każdy zasługuje na indywidualne traktowanie - zależy mi jednak na tym, by moja praca nie była poparta jedynie dobrą chęcią i intuicją, dlatego uczestniczę w szkoleniach i stale się kształcę, by móc Ci udzielić profesjonalnej pomocy w oparciu o sprawdzone techniki i metody.